Diákétkezés a 2019/20-as tanévben

Minden nap meleg ebédre van lehetőség iskolánk menzáján. A befizetés módját alább lehet olvasni.​

Melyik hónapra Befizetés Pótbefizetés  Pótbefizetés első étkezős napja
November   okt. 20-26 nov. 04-06  nov. 11 (hétfő)
 December  nov. 20-26  dec. 01-03 dec. 09 (hétfő)
 Január dec. 16-21  jan. 06-08   jan. 13 (hétfő)
 Február  jan. 20-26  febr. 04-06  febr. 10 (hétfő)
 Március  febr. 20-26  márc. 01-03  márc. 09 (hétfő)
 Április  márc. 20-26  ápr. 01-03  ápr. 07 (kedd)
 Május  ápr. 20-26  máj. 04-06  máj. 11 (hétfő)
 Június  máj. 20-26  nincs

Adatközlés

Nyilatkozat

Ebédbefizetés a 2019/20-as tanévben

Elérhetőség: https://szmg.eny.hu
Időpontja: lásd a fenti táblázatban!
Ebédelni lehet tanítási napokon a hónap első napjától – a hónap utolsó napjáig.

Pótbefizetés időpontja: lásd fenti táblázat.

Ebédelés: alapvetően diákigazolvánnyal, ideiglenesen: vonalkódos ebédkártyával.
A megrongált, elveszett ebédkártya helyett másikat lehet kérni 500 Ft-ért a pénztártól.

Menümódosítás és lemondás: az online felületen (ugyanott, ahol a rendelés történt) a tárgynapot megelőző nap 10 óráig. A lemondott ebéd árát a rendszer a következő számlában automatikusan jóváírja.

Aki szeptember hónapra befizetett, annak már van étkezési felülete, amely a megadott e-mail címmel (és jelszóval) bármikor elérhető. Ez az e-mail cím érvényes lesz a tanulói jogviszony végéig.

A befizetés menete:

• A fenti táblázat szerinti időszakban a https://szmg.eny.hu felületen megnyílik a lehetőség az ebéd megrendelésére.
  • Lépések:
  1. Megrendelés: az Étkezés igénylés fülön látható 3 étlapból össze lehet állítani a havi ebédet, majd a mentés gombra kell kattintani.
  2. Számlázás: a megrendelés után csak egy kattintás és automatikusan elkészül a számla, mely a  számlák menü alatt érhető el. Érdemes megnézni/kinyomtatni, mert átutalásos fizetés esetén  szükség lesz a számlaszámra. (Bankkártyás fizetés esetén nem kell külön beírni, a rendszer automatikusan átemeli a szükséges adatokat.)
    A megrendelő a sikeres számlakiállítás után e-mailben automatikus visszaigazolást kap.
  3. Befizetés:  bankkártyás fizetés a Befizetés gomb megnyomásával azonnal teljesíthető. Ez esetben csak a kártya adatait kell megadni. Aki nem használ bankkártyát, az átutalással fizethet. Ez esetben a Szent Margit Gimnázium 1070 2215 – 1822 8342 – 5120 0002 sz. számlájára kell utalni az ebéd összegét. A megjegyzés rovatba kérjük beírni a számla sorszámát (pl. SZML-2019/00001), majd a tanuló nevét és osztályát. (Fontos a sorrend!)
    Kérjük a számla pontos összegét befizetni. Részfizetést a rendszerrel nem tudunk kezelni, azt visszautaljuk. Ha a megjegyzés rovatban nem találjuk a számla számát, a tanuló nevét, osztályát, akkor a befizetést nem tudjuk beazonosítani, így visszautaljuk.
    Készpénzes befizetési lehetőség nincs.

Amikor a befizetés megérkezik a gimnázium számlájára, az ügyintéző feltölti a rendszerbe, a befizető automatikus visszaigazolást kap arról hogy a számlája „teljesített lett”.

Aki a megrendelést leadta, de már nem állított ki számlát és nem fizetett be, vagy kiállított számlát, de határidőre nem fizetett be, annak töröljük a megrendelését, számláját. A sztornózott számláról automatikus értesítést küldünk.

Pótbefizetés lépései:

• A pótrendelés-pótbefizetés közvetlenül nem lehetséges, ezért e-mailt kell küldeni az ebed@szmg.hu címre – név, osztály megjelöléssel és közölni kell, hogy mely napokra szeretne ebédet (pl. minden napra, vagy a pénteki napokra nem, a többi napra igen).
  • Az ügyintéző „A” menüre beállítja a napokat és értesítést küld a rendelésről.
  • Ezután az e-mail címmel (jelszóval) be kell lépni a felületre, meg kell nézni a számla összegét és bankkártyával vagy átutalással be kell fizetni, ezután a 3 étlap alapján a menü változtatható.

Aki ebben a tanévben először szeretne ebédet rendelni, annak a következők szerint kell eljárni:
Első befizetés lépései (akik már befizettek, ezt a pontot kihagyhatják):
0. Regisztrálni kell: Az Adatközlő lapot el kell küldeni az címre.

Az ügyintéző rögzíti a rendszerben az adatokat és visszaigazolást küld.
Ezután a https://szmg.eny.hu oldalt kell felkeresni, és a regisztrációnál megadott e-mail címmel kell belépni a felületre. ( Ha gmail.com-os a megadott e-mail cím, akkor nem kell jelszó, hanem a sötétebb kék „Bejelentkezés Google fiókkal” mezőre kell kattintani, ha a gmail.com-tól eltérő a megadott e-mail cím, akkor a „Jelszó emlékeztető”-re kell kattintani, a rendszer generál egy jelszót is, és akkor e-mail cím + jelszó beírása után a világoskék „Bejelentkezés” mezőre kell kattintani. Kérjük ezután az Általános szerződési feltételeket elolvasni és jóváhagyni.
Ezután a befizetés menete bekezdésben leírtakat kell követni.

Kedvezmény:
Kérjük a kedvezményt igénybe vevőket, hogy első befizetéskor töltsék le a nyilatkozatot, és küldjék el az ebed@szmg.hu címre.
50%-os kedvezményt vehet igénybe az a tanuló, aki:

1. 3 vagy több gyerekes családból származik,
  2. rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult,
  3. tartósan beteg.

A nyilatkozattal együtt a b) pont esetében le kell adni még a rendszeres gyermekvédelmi támogatásról szóló Önkormányzati határozatot, a c) pont esetében a tartós betegségről szóló Magyar Államkincstár vagy a Kormányhivatal által kiadott igazolást is.

Az ebédbefizetés ügyintézője, elérhetősége:

Mezey Gyöngyvér

Tel: 06-1/381-0909 /131 mellék (munkanapokon 8:30 és 15:30 között)

e-mail: ebed@szmg.hu

Aktuális | Kovetkező események